X
تبلیغات
رایتل

پایتخت جهان اسلام

سامانه جامع ثبت فیش های تبلیغی

  • مؤمن، مؤمن واقعى نیست، مگر آن که سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پیامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر کردن در زمان تنگدستى و پریشان حالى است.(حضرت امام رضا علیه السلام)
  • پنهان کننده کار نیک [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشکارکننده کار بد سرافکنده است، و پنهان کننده کار بد آمرزیده است. (حضرت امام رضا علیه السلام)
  • قل شخص مسلمان تمام نیست، مگر این که ده خصلت را دارا باشد:1ـ از او امید خیر باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد. 4ـ خیر بسیار خود را اندک شمارد. 5ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد. 8ـ خوارى در راه خدایش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد. 9ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد. 10ـ سپس فرمود: دهمى چیست و چیست دهمى؟ به او گفته شد: چیست؟ فرمود: احدى را ننگرد جز این که بگوید او از من بهتر و پرهیزکارتر است.(حضرت امام رضا علیه السلام)

رایانه مونث است یا مذکر؟

کامپیوتر زن است یا مرد؟
استاد زبان درباره اسم‏هاى فرانسوى توضیح مى‏داد که برخى مذکرند و برخى مونث، دانشجویى بى مقدمه پرسید: استاد
او که پاسخ روشنى براى این پرسش نداشت، فکرى به ذهنش جرقه زد، دانشجویان کلاس را به دو گروه دختر و پسر تقسیم کرد تا هر گروه فکرهایشان را روى هم بریزند و

براى این پرسش جوابى پیدا کنند. آن هم جوابى مستدل و منطقى.
جالب است دخترها و پسرها به نتیجه‏اى مغایر با یکدیگر دست یافتند، دخترها اعلام کردند رایانه مذکر است و پسرها درست بر خلاف آن‏ها، جنس رایانه را مؤنث معرفى نمودند.
اما دلایل دخترها: رایانه‏ ها مذکرند، به این دلیل که وقتى به آن‏ها عادت مى‏کنیم گمان مى‏کنیم بدون آن‏ها کارى از پیش نمى‏بریم، قرار است مشکلات را حل کنند، اما در بیشتر اوقات معضل اصلى خودشانند، با آن که داده‏ هاى فراوانى دارند اما خیلى نمى‏توان روى آن‏ها حساب باز کرد.
و سرانجام همین که پایبند یکى از آن‏ها شدید، متوجه مى‏شوید که اگر کمى صبر کرده بودید، مورد بهترى نصیبتان مى‏شد!
دلایل پسرها: رایانه ‏ها مؤنث‏اند، به این دلیل که به غیر از خالق آن‏ها کسى از منطق درونى آن‏ها سر در نمى‏ آورد.
احدى از زبان ارتباط میان آن‏ها چیزى نمى‏فهمد.
کوچک‏ترین اشتباهات را در حافظه‏ ى دراز مدت خود ذخیره مى‏کنند تا بعداً تلافى کنند و سرانجام همین که پایبند یکى از آن‏ها شدید باید تمام پولتان را صرف لوازم جانبى آن کنید.

برچسب‌ها:
تاریخ ارسال : 1392/09/27 08:32 ق.ظ | نویسنده: علی علیزاده | چاپ مطلب

(0)

برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام : *
پست الکترونیک : *
وب سایت :

ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

درباره من

بسم الله الرحمن الرحیم این پایگاه رو متعلق به خودتون بدونید و ما را یاری فرمائید . با تشکر

خلاصه آخرین مطالب

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ. وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ. وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِینَ.